• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Wstęp deklaracji

Publiczna Szkoła Podstawowa im.św. Jana Pawła II w Rydzewie  zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie    z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej  Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Rydzewie o nazwie:  https://sprydzewo94.edupage.org

Dane teleadresowe jednostki:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św.Jana Pawła II w Rydzewie
          ul.Mazurska 92
          11-513 Miłk
          E-mail: sprydzewo@o2.pl
          Status pod względem zgodności

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

• filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących i Głuchych
          • zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych
          • zamieszczone informacje są w postaci artykułów lub załączników, które nie są dostępne cyfrowo w całości, bo część została opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności
          • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności

Część została opublikowanych przez wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.  W miarę możliwości będziemy to poprawiać  oraz dokładać starań, by nowe dokumenty zostały zamieszczone w poprawnej formie.

Skróty klawiaturowe:

Na stronie internetowej można skorzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Deklarację sporządzono dnia: 2020-12-21

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt e-mail: sprydzewo@o2.pl

Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 87 4211093. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

W zgłoszeniu podaj:

• swoje imię i nazwisko,
          • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
          • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
          • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę  w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony internetowej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl

Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Rydzewie  :

Budynek posiada dwa wejścia:

• wejście główne od  ulicy oraz wejście  od strony placu zabaw,które posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych
          • budynek jest dwukondygnacyjny i  sale lekcyjne na parterze są dostępne dla osób niepełnosprawnych.
          • w budynku nie ma toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych

Przed budynkiem nie wyznaczono miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.

Osoby z trudnościami w poruszaniu się mogą liczyć na kontakt z pracownikiem szkoły, po zawiadomieniu o takiej potrzebie.

Do budynków i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem po uprzednim zgłoszeniu takiego zamiaru.