• LABORATOTIUM PRZYSZŁOŚCI

• RZĄDOWY PROGRAM LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół podstawowych i ogólnokształcących szkół artystycznych, prowadzonych przez jednostki samorządowe, w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Główny nacisk położony jest tu na rozwój kompetencji w szeroko rozumianej tematyce STEAM (nauka, technika, inżynieria, sztuka, matematyka).

W skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

✔ drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami, ploterami etc.),

✔ mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami,

✔ sprzęt audio-wideo do nauki prezentacji swoich osiągnięć,

✔ stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

10 zestawów :

SkriBot to zestaw do robotyki dla szkół pozwalający na samodzielne stworzenie robota edukacyjnego krok po kroku. SkriBot to nie tylko robot do programowania, edukacja zaczyna się na etapie budowania go od zera. Dzięki technologii Skriware zarówno nauczyciele jak i uczniowie poznają podstawy mechaniki i elektroniki. Rozwiną kreatywność i umiejętności logicznego myślenia. Robot edukacyjny SkriBot stanowi narzędzie pomagające pedagogom w codziennym prowadzeniu fascynujących lekcji, ucząc poprzez zabawę.

Z Laboratorium Przyszłości korzystają uczniowie klas 1-8 oraz przedszkolaki.

Wydarzenia i zajęcia z wykorzystaniem sprzetu zakupionego  w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" są systematcznia zamieszczane na profilu fb szkoły #Laboratorium Pzyszłości. Zdjęcia znajduja się również w Albumie fotograficznym na stronie szkoły.