e-lekcje

  Biblioteka on-line

  Szanowni i Kochani!

  Zbliża się koniec roku szkolnego, od 15 czerwca rozliczacie się z Biblioteką Szkolną z podręczników i wypożyczonych książek. Przypominam zasady dotyczące oddawania podręczników, dodatkowo - w zmienionych warunkach funkcjonowania szkoły - nowe procedury związane z pandemią Covid - 19. Proszę o zapoznanie się!

  1. Przypomnienie uczniom i rodzicom zasad zwrotu wypożyczonych podręczników i książek: zgodnie z zapisami regulaminów (zwrot podręczników w kompletach, usunięcie foliowych okładek, usuniecie zapisanych ołówkiem notatek, zwrócenie uwagi na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia).

  2. Za książki zniszczone lub zagubione rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zakupu nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.

  3. Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora, wychowawcę i nauczyciela bibliotekarza określone dni (w celu uniknięcia grupowania się osób).

  4. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu książek/podręczników powinien być w maseczce oraz rękawiczkach.

  5. Książki będą zwracane i wydawane w wyznaczonym pomieszczeniu w szkole, aby umożliwić bezpieczne wejście osobom wypożyczającym książki.

  6. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce składowania oddawanych książek (pomieszczenie, skrzynia, pudła, wyznaczone regały, itp.). Składowane książki muszą być oznaczone datą, w której zostały przyjęte, aby określić daty zgodnie z zalecanym terminem przechowywania zbiorów w kwarantannie, a następnie ich udostępniania.

  7. Osoby dokonujące zwrotu podręczników oraz książek muszą być poinformowane o określonym sposobie przekazania podręczników szkolnych:

  • podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa. Książki przynoszone są do szkoły, a zwrot potwierdzony jest podpisem (własnym długopisem) na liście udostępnionej przez nauczyciela;

  • książki wraz z podpisaną kartą informacyjną (imię i nazwisko ucznia, klasa, numer telefonu rodzica lub adres email) zostają zapakowane do folii ochronnej. Następnie są odkładane w sposób wskazany przez nauczyciela bibliotekarza w określonym pomieszczeniu.

  Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników. W sytuacji stwierdzenia zniszczenia rodzic zobowiązany jest do zwrotu należności, o czym zostanie poinformowany telefonicznie lub za pomocą innych narzędzi komunikacji.

  biblioteka_-_przepisy.odt

  Czy potafimy rozmawiać? Czy wiemy na czym polega dobra rozmowa i czym różni się rozmowa od dyskusji lub pogaduszek...o niczym? Zapraszam do obejrzenia krótkiego wystąpienia na TED i cudownych rozmów z Najbliższymi.

  https://www.ted.com/talks/celeste_headlee_10_ways_to_have_a_better_conversation?utm_campaign=tedspread&utm_medium=referral&utm_source=tedcomshare

  Wasza Bibliotekarka

  Biblioteka szkolna przypomina, że taki na przykład Bill Gates, założyciel Microsoftu i miliarder ma zwyczaj czytania jednej książki tygodniowo, czyli około 50 książek rocznie... imponująco oczytany Gość, nieprawdaż? My, choć miliarderami (na razie) nie jesteśmy, NAGLE zdobyliśmy trochę czasu, a więc: 

  1. https://instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,co-czytac-w-czasie-kwarantanny-przeglad-najciekawszych-miejsc-w-sieci,4829.html?fbclid=IwAR06Zn8B7Ye5R5B1Pft44kL-qpUxDXoTNEtcGA9_D5Tb6GGkL-yNP6dZq9I

  2. https://wolnelektury.pl/

  i - pamiętajcie, do odważnych świat należy...Teatr Wielki, czyli Opera Narodowa:

   http://vod.teatrwielki.pl/?fbclid=IwAR10pTJCvRP6aNuacmbsFCgbXBqwaW98Z5dfv6ULbsDOsz5H3ld_1-FU-mg 

  Do miłego zaczytania,

  Wasza Bibliotekarka.

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Rydzewie
   ul. Mazurska 94, Rydzewo, 11-513 Miłki, sprydzewo@o2.pl
  • 874211093

  Galeria zdjęć