• Z wizytą w wiosce Mikołaj

• W dniu 19.12 odwiedziliśmy wioskę Mikołaja w Ośrodku Gwarek. Byliśmy z wizytą u elfów i sami staliśmy się pomocnikami Mikołaja. Zabawom nie było końca. Odwiedzaliśmy różne komnaty   w których wykonywaliśmy ciekawe  zadania. Sami mogliśmy wykonać  bombki. W pięknej scenerii  i  u boku  elfa pojawiliśmy się w lodowej komnacie. Widzieliśmy jak powstaje śnieg i poznaliśmy tradycje bożonarodzeniowe. Z wielkim żalem opuszczaliśmy mikołajkową krainę. Może wrócimy tu wiosną w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc smiley

• Jasełka w DPS w Gizycku

•   W dniu 13.12.2017 r. udalismy się z jasełkami pt. "Jezus może narodzić się w twoim domu" do Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Po zaprezentowaniu jasełek podzieliliśmy się opłatkiem z mieszkańcami tego domu. Wspólne śpiewanie kolęd i przełamanie się opłatkiem oraz życzenia, które sobie składaliśmy dostarczyły wielu wzruszeń. Zostaliśmy przyjęci bardzo miło i życzliwie. Pani Ewie Horoszkiewicz dziękuję za piekną oprawę muzyczną.

• Zbiórka Żywności

• Wolontariusze SKC: Paweł Masiak, Wiktor Grzybowski, Kacper Sztachelski, Wiktoria Piascik, Lidia Zawistowska, Liwia Zawistowska, Paulina Makuszewska, Natalia Raćkos, Weronika Masiak, Ola Patalan, Martyna Tylęda, Agata Jabłońska, Ola Jasiulewicz, Mateusz Brumer, Wiktor Wilczyński, Amelia Patala, Martyna Asman oraz nasza absolwentka Zuzanna Cimochowska włączyli się w Ogólnopolską Bożonarodzeniową Zbórkę Żywności- "Tak Pomagam" zorganizowaną przez Caritas Diecezji Ełckiej, która odbyła się w dniach 08-09 grudnia 2017 r. Wolontariusze zebrali wiele żywności dla potrzebujących korzystając z uprzejmości trzech sklepów na terenie naszej parafii: Państwa Jabłońskich z Jagodnego Małego, Państwa Raćkos z Rydzewa oraz Pana Charubina z Rydzewa. Dziękujemy w imieniu obdarowanych.

• Gala Wolontariatu

• Dnia 04.12.2017 r. wzięliśmy udział w uroczystej Gali Wolontariatu Caritas zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckiej dla wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas, która odbyła się w Ełckim Centrum Kultury. W programie było wręczenie nagród, recital Marcina Pyciaka, spektakl "Czerwony kapturek" w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Węgrzyna w Ełku w reż. Piotra Kowalewskiego oraz wspólna agapa. Spotkanie dostarczyło wiele radości , emocji i dobrej zabawy. W tym roku uczestniczyło 32 wolontariuszy z naszego SKC wraz z opiekunami: P. K. Kozłowską i U. Chodań.

• Warsztaty dla rodziców

Zapraszamy serdecznie rodziców na warsztaty

dotyczące projektu „Cybernauci”  – zajęcia podnoszące kompetencje

bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni

które odbędą się 8 stycznia o godzinie 15:00 w sali zabaw

• Zimowiska 2018 KRUS

•    Warmińsko-Mazurski Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych

10-548 Olsztyn  ul. Dąbrowszczaków 33  tel./fax. (089) 527 39 16

ZIMOWISKA  2018

INFORMACJA O ZIMOWISKACH

Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych
            w Olsztynie informuje o organizacji zimowisk   w okresie ferii zimowych  dla dzieci  rolników  w wieku 8 -16  lat / dzieci urodzone po 21.01.2002 do dnia 21.01.2010 r/ w górach w miejscowości Biały Dunajec w ośrodku „Danuta”.

Zakwaterowanie w pensjonacie w pokojach   z pełnym węzłem sanitarnym.

Turnus od 20 stycznia 2018  do 28 stycznia2018r .

Koszt wypoczynku  płatne na konto  to 380 zł. dla dzieci rolników.

Koszt wypoczynku dla dzieci których rodzice nie są płatnikami składek w KRUS to 1200 zł / pełna odpłatność/.

Koszty przejazdu w obie strony 150 zł ( płatne bezpośrednio przewoźnikowi w autokarze).

Wyjazd uczestników dnia 20.01.2017 (sobota)

- z Mrągowa godzina 8.00 – Plac Rocha

- z Olsztyna godzina 9.00 – dworzec PKS , przystanek dla wysiadających z tyłu dworca.

Dziecko zostanie zakwalifikowane na kolonie jeśli spełni 3 kryteria :

1. wypełniona karta kwalifikacyjna ,

2. wpłata  na konto organizatora pełnej kwoty na uczestnictwo w koloniach.

(w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz informację, że jest to opłata za kolonie),

3. oryginał zaświadczenia z KRUSU o pełnym ubezpieczeniu przynajmniej jednego z rodziców.

Zapisy telefonicznie oraz dokładna informacja  pod nr telefonu:

89 527 39 16  ,     605 229 205   w dni robocze od godz. 10-ej do 14-ej.

POZOSTAŁO  8  MIEJSC

• BARBÓRKA - WIZYTA GÓRNIKA :)

• Jak BARBÓRKA to wizyta GÓRNIKA w szkole Dziękujemy Panu Stanisławowi Grzonka za prezentację zawodu górnika - opowieść o kopalni i ciężkiej pracy górnika