• Przedstawienie bożonarodzeniowe

•      W dniu 18.12.2018 r. uczniowie kl. V udali się do Domu Pomocy Społecznej w Giżycku z przedstawieniem bożonarodzeniowym

pt."Błękitny prezent" potem łamiąc się opłatkiem złożyli życzenia mieszkańcom tego domu wnosząc trochę radości i zamieszania. Mieszkańcy przyjęli nas bardzo serdecznie.

W dniu 20.12.2018 r. przed całą szkolną rodziną na czele z P. dyrektor oraz zaproszonymi gośćmi: Ks. proboszczem, ks. kanonikiem oraz ks.rekolekcjonistą piątoklasiści zaprezentowali również bożonarodzeniowe przedstawienie. Dzień ten był wyjątkowy, ponieważ wszyscy jak wielka rodzina zasiedliśmy do wigilijnego stołu łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy.

• III Grudniowa Walka z Bykami.

• Weronika Słabińska z klasy szóstej poraz drugi zwyciężyła w gminnym konkursie ortograficznym organizowanym przez Ośrodek Kultury w Miłkach, w kategorii klas 4-6. Gratulujemy talentu i ogromnej wiedzy!

• Zbiórka Żywności

•   Wolontariusze naszego SKC włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem: "Tak. Pomagam" przygotowaną i przeprowadzoną przez Caritas Diecezji. W obrębie naszej parafii wolontaariusze stali w 4 sklepach za zgodą ich właścicieli. Byliśmy obecni w Jagodnie Małym u P. Beaty Jabłońskiej, w Paprotkach u P. Dariusza Filipka, u P. Kamila Charubina i u P. Pawła Raćkos w Rydzewie. Zbiórka odbyła się w dniach 7-8 grudnia 2018 r. Łącznie uczestniczyło 35 wolontariuszy.

Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

Opiekun SKC: Urszula Chodań

• Gala Wolontariatu

•     W dniu 05.12. 2018 r. uczestniczyliśmy  w Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Ełckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Pierwszym punktem programu była Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Jerzego Mazura w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Następna część odbyła się w Ełckim Centrum Kultury. Program obejmował: rozstrzygnięcie konkursu "Wolontariusz - moje miejsce w Ojczyźnie" oraz przedstawienie "Wolność - kocham i rozumiem" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce. Przedstawienie zrobiło na nas ogromne wrażenie. Z naszej szkoły pojechało 17 wolontariuszy z kl. 5-8 pod opieką P. Katarzyny Kozłowskiej i p. Urszuli Chodań. Uroczystość zakończyła się wspólną agapą.

Opiekun SKC: Urszula Chodań

• Konkurs na tekst hymnu szkolnego - wyróżnienie dla pani Katarzyny Łęgi.

• Jury konkursu w składzie: Katarzyna Kozłowska (przewodnicząca) oraz grono pedagogiczne (zespół jury) przyznało wyróżnienie dla pani Katarzyny Łęgi za słowa hymnu Szkoły Podstawowej w Rydzewie. Dziękujemy za zaangażowanie pani Kasi i udział w naszym konkursie.

Katarzyna Kozłowska