• Erasmus+ Efektywne strategie w edukacji czytelniczej uczniów

• Realizacja projektu Erasmus+ w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II. Czytanie wzmacnia :-)

Od września kontynuujemy współpracę z zagranicznymi Partnerami z Łotwy i Litwy, w ramach której zachęcamy naszych uczniów do rozwijania kompetencji czytelniczych Strategia aktywizująca czytelników polega przede wszystkim na organizacji różnorodnych zajęć oraz imprez promujących czytanie. Jesteśmy przekonani, że zainteresowanie literaturą rośnie dzięki uczestnictwu uczniów w tych zajęciach. Na zdjęciach uczennice i uczniowie podczas tegorocznej Nocy Bibliotek, przygotowujący plakaty ze znanymi postaciami, redagujący Kurier Soplicowa, uczestniczący w zajęciach Biblioteki Pedagogicznej w Giżycku i szkolnych zajęciach czytelniczych.