• Bezpieczni w drodze do szkoły i w szkole. Bezpieczni w Internecie.

     • Dzisiaj, 27 września, spotkaliśmy się z naszym znajomym Policjantem. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, na przystanku autobusowym - mnóstwo spośród nas wędruje samodzielnie do przystanków i dojeżdża szkolnym autobusem - nigdy dość przypominania o odblaskach! Wtedy jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie po zmierzchu. A jesienne ciemne poranki i zmierzchy tuż,tuż...Wspomnieliśmy o regułach odpowiedniego zachowywania się w szkole (szczególnie podczas przerw...i na schodach do szatni, i w szatni). Wreszcie pan Policjant przypomniał o kilku zasadach bezpieczeństwa, które należy stosować, kiedy korzystamy z sieci; nigdy dość przypominania o ochronie danych osobowych i ograniczonym zaufaniu do przyjaciół poznawanych w Internecie! 

      Dziękujemy za wiedzę o bezpieczeństwie i odblaski, które dostaliśmy w prezencie. Zrobimy z nich dobry użytek!

      Samorząd Szkolny

     • MegaMisja: uczestnicy wystartowali!

     • W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy naszą przygodę z MEGAMISJĄ i Fundacją ORANGE. Młodsi uczniowie naszej szkoły realizują ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Rozwija on kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży.Jego przebieg oparty jest na zabawie, która przenosi dzieci do pełnej przygód misji. Uczniowie, razem z opiekunką p. Katarzyną Kozłowską, pomagają bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed złośliwym Psotnikiem. Wykonując zadania i łapiąc kolejne części Psotnika, najmłodsi uczą się i zdobywają nagrody.

      Za nami pierwsze zajęcia.  Niestety, Psotnik poprzewracał nasze zdjęcia...Może kolejne zadanie nauczy nas jak prawidłowo umieszczać fotki na stronie szkoły???

      oprac. Katarzyna Kozłowska

     • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

     • Czwartego września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w Szkole Podstawowej w Rydzewie.

      Pani Dyrektor Monika Michalak przywitała społeczność szkolną na starcie nowego roku nauki i zabawy; pocieszyła nas, że to tylko 10 miesięcy pracy...i znowu będą wakacje!

      Przewodnicząca Samorządu Szkolnego - uczennica siódmej klasy Wiktoria Piaścik -  w imieniu uczniów przywitała nowych nauczycieli przedmiotów w zreformowanej szkole podstawowej i pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają  swoją przygodę w odkrywaniu świata. 

      Wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Rydzewie życzymy sukcesów w roku szkolnym 2017/2018.

      Samorząd Uczniowski

     •  

      NASZ OGRÓD DENDROLOGICZNYsmiley

      POWSTAŁ DZIĘKI DOFINANSOWANIU Z WFOŚiGW  - n

       

      a realizację zadania " Tajemniczy ogród " otrzymaliśmy dotację w wysokości 2500 zł , za którą zakupiliśmy sadzonki drzew i krzewów ozdobnych, narzedzia ogrodnicze, ławeczki do ogrodu, dekoracyjne donice z kwiatami, Tablicę edukacyjną " Od nasionka do drzewa " oraz nagrody dla uczniów.

      Powstał przepiękny "Tajemniczy ogród", który chętnie odwiedzają uczniowie, mieszkańcy i turyści smiley

      W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt z zakresu działań ekologicznych   pt.:" Tajemniczy ogród" współfinansowany przez FOWJMChcemy, aby nasz szkolny ogród stał się miejscem wypoczynku dla naszych uczniów i jednocześnie bogactwem wiedzy.Mamy nadzieję, że również turyści odwiedzający Rydzewo odpoczną   w urokliwym miejscu naszej szkoły. Z zaplanowanych działań zrealizowaliśmy już zakup sadzonek roślin do naszego ogrodu dendrologicznego oraz narzędzi do prac i pielęgnacji zielonego zakątka. Przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy plan ogrodu. Zwyciężczynią została Agata Jabłońska z kl.6.Odbył się rajd rowerowy -25 km.wokół naszych jezior.Zorganizowano nockę w szkole z zajęciami ekologicznymi"Matka natura".Podczas zajęć świetlicowych zorganizowano konkurs pt.:"Kodeks młodego przyrodnika".Przed nami wyjazd na zajęcia do Mikołajek.-warsztaty w Instytucie Hydrobiologii oraz wycieczka do ogrodu botanicznego i zoo w Gdańsku Oliwie, a także zwiedzanie Oceanarium w Gdyni.

    • Szkoła tętniąca życiem :)
     • Szkoła tętniąca życiem :)

     • Szkoła tętniąca życiem J

      Za nami rok szkolny 2016/2017 bogaty w wydarzenia i sukcesy.

      Dzięki wieloletniej działalności ekologicznej uczniów zostaliśmy nagrodzeni przez Warmińsko  Mazurskiego Kuratora Oświaty Certyfikatem „ Szkoła Przyjazna Środowisku” .

      Kontynuowaliśmy również  mnóstwo zadań związanych z otrzymanym Certyfikatem „ Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

       Realizowaliśmy projekty związane z edukacja ekologiczną i zdrowotną m.in. „Tajemniczy Ogród”, którego efektem jest założony przy szkole ogród dendrologiczny, za pozyskaną od WFOŚiGW w Olsztynie dotację na : tablice edukacyjną , ławki, ozdobne drzewa, krzewy, donice z kwiatami i narzędzia ogrodnicze.

                      Promujemy zdrowy styl życia realizując od wielu lat rządowe programy „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”- dzięki , którym uczniowie kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe. Za nami wiele akcji związanych z zdrowym żywieniem m.in. „Śniadanie daje moc” oraz zrealizowany projekt pod patronatem Małżonki Prezydenta RP p. Agaty Kornhauser - Duda „ Zdrowo jem, więcej wiem”.

                   Edukowaliśmy uczniów w zakresie  edukacji dla bezpieczeństwa np. spotkania z żołnierzami z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej „  (  nt. Jak zachować się z niewybuchami i niewypałami?” oraz jak udzielić pierwszej pomocy .             

                      Organizowaliśmy wydarzenia sportowe promujące aktywny – sportowy styl życia m.in.   I Międzyszkolną Spartakiadę Sportową dla najmłodszych uczniów z klas I-III ze szkól z naszej Gminy Miłki oraz IV Międzyszkolne Biegi Przełajowe. Tradycją naszej szkoły są rajdy rowerowe, podczas których uczniowie poznają walory przyrodnicze i historyczne naszego regionu.

      Uczniowie korzystali z bogatego wachlarza wycieczek i wyjazdów m.in. Wycieczka do Trójmiasta (wiele atrakcji: rejs statkiem pirackim „Dragon”, zwiedzanie zoo w Oliwie oraz Oceanarium w Gdyni).

      Uczniowie klas starszych aktywnie odpoczywali w Gwarku podczas zielonej szkoły. Młodsi uczniowie wyjeżdżali kilkakrotnie do Bajkolandu w Giżycku oraz do Kina w Kętrzynie. Jeździliśmy na basen do Mikołajek oraz braliśmy udział w lekcji historii prowadzonej w Twierdzy Boyen.

      Promujemy nauczanie przez działanie, stąd zrealizowanych zostało wiele warsztatów zarówno w szkole jak i wyjazdowych : warsztaty przyrodnicze „ Fito- i zooplankton jezior w 3D” w Stacji Hydrobiologicznej w Mikołajkach, warsztaty ekologiczne w MZGO w Spytkowie, warsztaty czytelnicze i preorientacji zawodowej zorganizowane w szkole przy współpracy z PORE w Giżycku.

      Jesteśmy nowoczesną szkołą nastawioną na kształcenie umiejętności z wykorzystaniem Technologii Informacyjno - Komunikacyjnych ( TIK ). W codziennej pracy z dziećmi, a także podczas realizowanych przedsięwzięć wykorzystujemy wiele platform i programów edukacyjnych, rozwijając w ten sposób ich kompetencje informatyczne.

      Zorganizowaliśmy zajęcia w szkole podczas ferii zimowych. Uczniowie brali udział w zajęciach sportowych, kulinarnych i artystycznych. Byliśmy na basenie w Giżycku i na pizzy oraz w kinie  w Kętrzynie -  „Gwiazda”.

      Kolejny rok biliśmy rekord w resuscytacji krążeniowo –oddechowej z WOŚP.

      Prowadzimy szereg akcji w formie wolontariatu. Aktywnie w naszej szkole działa szkolne koło Caritas, które swoją działalnością wspiera potrzebujących w środowisku lokalnym.

      Przez cały rok szkolny prowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt z „Kociętnika”   w Wilkasach. Nasza szkoła wystawiła stoisko na Rydzewskiej Majówce.

      Jesteśmy aktywni  i  kreatywni. Nasi uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę  i umiejętności   w naszej szkole, lecz dobrze się bawią i odpoczywają w szkolnym ogrodzie. Biorą udział w wielu konkursach, zawodach, olimpiadach zajmując czołowe lokaty. Nasza szkoła bije w sercach naszych uczniów, nauczycieli, pracowników. Jesteśmy dumni ,że  na naszej pięknej mazurskiej ziemi, jest nasza szkoła – tętniąca życiem :)

      Monika Michalak

       

       

       

       

                     

       

       

    • Wycieczka do Trójmiasta
     • Wycieczka do Trójmiasta

     • W dniu 14 czerwca uczniowie klas 3-6 pojechai na wycieczke do Trójmiasta. Tu czekało nas wiele atrakcji m.in. zwiedzaliśmy Oceanarium w Gdyni, Zoo w Oliwie i pływaliśmy statkiem pirackim po Zatoce Gdańskiej. W drodze powrotnej zajechaliśmy oczywiście do McDonalda :) Dziękujemy Radzie Rodziców za przekazanie funduszy z balu charytatywnego na pokrycie kosztów transportu. :)

    • Karta rowerowa-mój pierwszy poważny egzamin
     • Karta rowerowa-mój pierwszy poważny egzamin

     • Uczniowie klasy IV  przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. 02.06.2017 rozwiązywali test pisemny obejmujący pięć działów: przepisy ogólne ruchu drogowego, znaki drogowe, skrzyżowania, obsługę techniczną roweru i pierwszą pomoc przedmedyczną. W przypadku niepowodzenia, można było przystąpić do egzaminu poprawkowego. Drugi etap odbył się 06.06.2017 i obejmował jazdę rowerem po torze przeszkód z uwzględnieniem elementów ruchu drogowego. Oba etapy pomyślnie ukończyli wszyscy czwartoklasiści. Nad przebiegiem egzaminu praktycznego czuwał mł.asp. Karol Romanowicz oraz pani dyrektor Monika Michalak.

                                                                                  Izabela Puka

       

     • XII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

     •       W dniu 01.06.2017 r. nasze Szkolne Koło Caritas w liczbie 24 osób uczestniczyło w XII Ogólnopolskim Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej. W tym roku po raz pierwszy jako I Kongresie Misyjnym Diecezji Ełckiej. Stacji Dziecięcej "Idźcie i głoście". Program obejmował ewangelizacyjne spotkania z misjonarzami w parafiach w Ełku oraz występy dziecięcych i młodzieżowych grup misyjnych, wspólne zabawy oraz agapę. Następnie udaliśmy się na Plac św. Jana Pawła II, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św., której przewodniczył J.E. ks. Biskup Jerzy Mazur. Potem wzięliśmy udział w różnych zabawach loteryjnych, konkursach, wesołym miasteczku. Mogliśmy posilić się ciepłym  posiłkiem w stoiskach Caritas oraz nabyć wiele pamiątek misyjnych z różnych kontynentów. Plac był wypełniony dobrą muzyką, zabawą i kiermaszami z łakociami oraz pamiątkami. dzień ten ubogacił nas w nowe i ciekawe przeżycia oraz przyniósł dobrą zabawę. 

        Za pomoc w opiece nad dziećmi dziękuję Paniom: Urszuli Zawitowskiej oraz Agnieszce Masiak.

                                                                                                              Opiekun SKC - Urszula Chodań

     • Mała Spartakiada

     • Mała Spartakiada

                      Szkoła Podstawowa w Rydzewie w dniu 02.06.2017 zorganizowała po raz pierwszy dla  uczniów kl.1-3 ze szkół z  Miłek i Staświn - Małą Spartakiadę. Był to szereg konkurencji sportowych polegających na wspólnej zabawie i rywalizacji. Uczniowi każdej ze szkół bardzo dobrze radzili sobie    z bieganiem, skokami na skakance ,hokejem na trawie, zabawami z piłką itd. Znakomicie  najmłodsi rywalizowali podczas przeciągania liny. Na zakończenie z okazji Dnia Dziecka bawiono się kolorowymi balonami. Pani sołtys wsi Rydzewo, Janina Radomska wręczyła wszystkim pamiątkowe medale   i odblaski. Po zakończonych zawodach udaliśmy się na przygotowane przez panią Żanetę Cywilis tosty. Dziękujemy Panu Biłasowi za udostępnienie trawiastego boiska  do przeprowadzenia rozgrywek sportowych.

      organizator: Wioletta Bujnowska

     • Międzyszkolne Biegi Przełajowe

     •       Dnia 26.04.2017 r. już po raz czwarty odbyły się Międzyszkolne Biegi Przełajowe w Rydzewie w terenie leśnym. Do biegów

      zgłosiło się 84 biegaczy w kategoriach klas młodszych i starszych z trzech szkół: SP w Staświnach, SP w Miłkach i SP w  Rydzewie.

          Zwycięzcami kl. I i II na dystansie 200m zostali:

      Dziewczęta:                                                                             Chłopcy:

      I m - Anna Mrówka SP Miłki                                                    I m - Karol Nowiczonek SP Miłki

      II m - Maria Wołodko SP Staświny                                          II m - Igor Bączek SP Miłki

      III m - Martyna Misztuk SP Rydzewo                                      III m - Sebastian Wójcik SP Rydzewo

                Kl. III na dystansie 400m zostali:

      I m - Anna Szporko SP Miłki                                                   I m - Jęczyk SP Miłki

      II m - Katarzyna Skubisz SP Miłki                                           II m - Mikołaj Ośka SP Staświny

      III m - Katarzyna Sokołowska SP Staświny                            III m - Miłosz Dziemianowicz SP Miłki

              Kl. IV na dystansie 800m zostali:

      I m - Izabela Tarnacka SP Miłki                                              I m - Mateusz Reluga SP Rydzewo

      II m - Patrycja Mrówka SP Miłki                                             II m - Krzysztof Stasiewski SP Miłki

      III m- Paulina Makuszewska SP Rydzewo                             III m - Sebastian Pilimon SP Rydzewo

             Kl. V na dystansie 800m zostali:

      I m - Wiktoria Naszkiewicz SP Miłki                                       I m - Piotr Stachelek SP Rydzewo

      II m - Oliwia Baran SP Staświny                                            II m - Hubert Wronowski SP Miłki

      III m - Katarzyna Hamernik SP Miłki                                      III m - Dominik Kossakowski SP Staświny

             Kl. VI na dystansie 1200m zostali:

      I m Joanna Zalewska SP Miłki                                               I m - Kacper Sztachelski SP Rydzewo/ Piotr Horoszkiewicz SP Staświny

      II m Magdalena Włodkowska SP Miłki                             

      III m Martyna Rydzewska SP Miłki                                        III m - Wiktor Grzybowski SP Rydzewo

            Poza kategorią pobiegli i zwyciężyli (uczniowie starsi):

      I m -  Jakub Troczyński SP Staświny

      II m - Adrian Popiel SP Rydzewo

      III m - Sebastian Bohdanowicz SP Staświny

                                                                               Wszystkim uczestnikom i opiekunom dziękuję!

                                                                                               Zwycięzcom gratuluję!!

                                                                                        Organizator: Urszula Chodań

       

     • Konkurs na najpiękniejszą palmę rozstrzygnięty.

     •     Corocznie od wielu lat w naszej szkole przeprowadzany jest konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, tak więc i w tym roku uczniowie klas młodszych i starszych wykonali piękne palmy, które zostały rozprowadzone w Niedzielę Palmową przez Szkolne Koło Caritas przy kościele parafialnym. Zwycięzcami konkursu zostali:

      W kategorii klas młodszych:

      I miejsce- Lena Kutnik z kl. II

      II miejsce- Eryk Gryszko z kl. II

      III miejsce- Michał Stachelek z 0

      Wyróżnienie zdobyła Weronika Masiak z kl. III 

      W kategorii klas starszych:

      I miejsce- Kacper Sztachelski z kl.VI

      II miejsce- Piotr Stachelek z kl. V

      III miejsce- Paweł Masiak z kl. VI

      Wyróżnienie zdobyła Karolina Wyciszkiewicz z kl.IV

                                                                                                  Dziękuję za przystąpienie do konkursu i gratuluję zwycięzcom!

                                                                                                                            Organizator: Urszula Chodań

    • Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

     • Świeża woda -zdrowia doda :) Wszyscy uczniowie wzięli udział w spektaklu przygotowanym przez kl. 4 nt. "Roli wody w życiu człowieka".Wspólnie oglądaliśmy film dotyczący edukacji zdrowotnej - zamień słodkie napoje na wodę. Uwieńczeiem akcji była degustacja wody mineralnej i zachęcanie do codziennego jej spożywania.

    • Wiosna powitana :)
     • Wiosna powitana :)

     • Wspólne wiosenne zabawy. Kreatywne tworzenie wiosny w doniczkach, parada wiosenna i pierwsze w tym roku ognisko :) Samorząd Uczniowski przygotował Marzannę :)

    • DZIEŃ KOTA
     • DZIEŃ KOTA

     • DZIEŃ  KOTA

                   Tegoroczny  Dzień Kota-17 lutego, w naszej szkole przebiegał pod hasłem ”Otwórz serce na innych”. Zorganizowaliśmy zbiórkę  karmy dla kotów ze schroniska w Wilkasach. Już kolejny raz dzięki naszym uczniom i ich rodzicom pomogliśmy bezdomnym i chorym zwierzętom prowadzonym przez Stowarzyszenie ”Brat Kot”. Jesteśmy dumni z niesionej pomocy dla „Kociętnika ” w Wilkasach. Organizator : Wioletta Bujnowska

       

       

    • Ogólnopolska akcja "Lekki tornister"
     • Ogólnopolska akcja "Lekki tornister"

     • Akcja "LEKKI TORNISTER" - ważymy plecaki i robimy porządki, żeby znajadowały się w nich tylko potrzebne rzeczy :) Wiemy, że waga plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała :) znamy i stosujemy zasady, które wpływają na właściwą postawę i nasze zdrowie :)

    • FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE :)
     • FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE :)

     •                                                                       Ferie zimowe w Rydzewie

      Pierwszy tydzień ferii zimowych nasi uczniowie  mogli spędzić  w naszej szkole. Przygotowano różne zabawy i wyjazdy .Każdy dzień przebiegał pod innym hasłem.

      1. Jestem projektantem mody. To dzień kreatywności. Nasi uczniowie oraz przybyłe dzieci stali się przez chwilę wielkimi projektantami mody wymyślają i projektując stroje la chłopca                      i dziewczynki. Tego dnia uczniowi budowali tajemnicze miasto z klocków Lego, grali w gry planszowe i stolikowe oraz przygotowywali samodzielnie soki z warzyw i owoców.
      2. Jedziemy do kina. Z ogromną  przyjemnością wyjechaliśmy na film 3 –D do Kętrzyna. Było cudownie. To już kolejna nasza wizyta w kinie.
      3. Dzień sportu. Pośród rywalizacji sportowej minął nam kolejny dzień .Była gra w piłkę ręczną koszową  oraz tor przeszkód dla najmłodszych. Tego dnia uczniowie wykonywali balonowe gniotki i prace z masy solnej. Po zajęciach plastycznych i sportowych robiliśmy tosty i gofry. Uczestnicy zabaw sportowych otrzymali medali i drobne upominki.
      4. Jedziemy na basen. Ten dzień spędziliśmy na basenie doskonaleniu umiejętności pływacki na basenie w Giżycku. Pod okiem ratownika ,nauczycieli i rodziców miło  spędziliśmy czas na zabawach w wodzie. Wygłodniali  udaliśmy się do Pizzerii Oregano . Tu każdy zamówił sobie pizzę według własnego uznania .

      Zajęcia w szkole były zorganizowane z myślą o naszych uczniach, jednak  uczestnikami były też dzieci z innych szkół. Każdego dnia było ponad 30 uczniów. Okazało się już kolejny raz ,że nasza szkoła jest chętnie odwiedzana przez uczniów w dni wolne od nauki.

    • Ferie w naszej szkole :)
     • Ferie w naszej szkole :)

     • Pierwszy dzień ferii - Razem weselej i bezpieczniej za nami. Dzisiaj był dzień lego, mody i zdrowych soków. Dziewczynki projektowały piekne stroje. Chłopcy budowali tajemnicze miasto z klocków lego. Razem przygotowywaliśmy pyszny sok marchewkowo jabłowo- bananowo- pomarańczowy, a na koniec mini zawody na śniegu. Było super :)

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Rydzewie
   • 874211093
   • ul. Mazurska 94, Rydzewo, 11-513 Miłki, sprydzewo@gminamilki.pl Poland
   • SZKOŁA ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O WSPARCIE FINANSOWE NA DOŻYWIANIE DLA DZIECI. OSOBY, INSTYTUCJE , CHĘTNE DO UDZIELENIA WSPARCIA DLA POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW PROSZONE SĄ O WPŁATY NA RACHUNEK: 94 9364 0000 2005 2104 5418 0001 Z DOPISKIEM „NA DOŻYWIANIE”
   • https://www.e-bip.org.pl/sprydzewo/
  • Logowanie