• ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • Jesień nie musi być nudna

          Dzisiejszy dzień w naszej szkole poświęcony został obchodom „Święta pieczonego ziemniaka.”  Do zorganizowania tego dnia przyczyniła się  Pani Aneta Bajkowskia, która podarowała cały worek  ziemniaków. Już po pierwszej lekcji każdy uczeń zawinął ziemniaka w folię, by następnie wrzucić  do ogniska przygotowanego przez pana Wojtka. Jedliśmy nie tylko ziemniaki, ale i kiełbaski. Uczniowie klas młodszym mieli możliwość  udziału  w konkursie  plastyczno-technicznym pod hasłem „Ziemniak w nowej odsłonie.” Wykonano zwierzęta z ziemniaków i ziemniaczaną rodzinkę. Prace Gabrysi Bielak, Leny Kutnik, Amelki                   i Natalki Śliwki zostaną nagrodzone na najbliższym apelu.

        28 września to też dzień pod hasłem „Zdrowo jem ,więcej wiem.”Każdy uczeń od przedszkolaka po najstarszą klasę w szkole, miał ze sobą na śniadanie warzywo lub owoc. Uczniowie klas 1-3 wykonali również owocowe wydzieranki ,które ozdobiły klasy szkolne.

      Fakt, iż za oknem jesień, dla nas nie musi być nudny. Wystarczy pomysł i pomoc rodziców by w naszej szkole było zdrowo, wesoło, kolorowo i smacznie :)

     • Bezpieczni w drodze do szkoły i w szkole. Bezpieczni w Internecie.

     • Dzisiaj, 27 września, spotkaliśmy się z naszym znajomym Policjantem. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, na przystanku autobusowym - mnóstwo spośród nas wędruje samodzielnie do przystanków i dojeżdża szkolnym autobusem - nigdy dość przypominania o odblaskach! Wtedy jesteśmy widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie po zmierzchu. A jesienne ciemne poranki i zmierzchy tuż,tuż...Wspomnieliśmy o regułach odpowiedniego zachowywania się w szkole (szczególnie podczas przerw...i na schodach do szatni, i w szatni). Wreszcie pan Policjant przypomniał o kilku zasadach bezpieczeństwa, które należy stosować, kiedy korzystamy z sieci; nigdy dość przypominania o ochronie danych osobowych i ograniczonym zaufaniu do przyjaciół poznawanych w Internecie! 

      Dziękujemy za wiedzę o bezpieczeństwie i odblaski, które dostaliśmy w prezencie. Zrobimy z nich dobry użytek!

      Samorząd Szkolny

     • MegaMisja: uczestnicy wystartowali!

     • W bieżącym roku szkolnym rozpoczynamy naszą przygodę z MEGAMISJĄ i Fundacją ORANGE. Młodsi uczniowie naszej szkoły realizują ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Rozwija on kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży.Jego przebieg oparty jest na zabawie, która przenosi dzieci do pełnej przygód misji. Uczniowie, razem z opiekunką p. Katarzyną Kozłowską, pomagają bohaterom uratować cyfrowe laboratorium przed złośliwym Psotnikiem. Wykonując zadania i łapiąc kolejne części Psotnika, najmłodsi uczą się i zdobywają nagrody.

      Za nami pierwsze zajęcia.  Niestety, Psotnik poprzewracał nasze zdjęcia...Może kolejne zadanie nauczy nas jak prawidłowo umieszczać fotki na stronie szkoły???

      oprac. Katarzyna Kozłowska

     • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

     • Czwartego września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny w Szkole Podstawowej w Rydzewie.

      Pani Dyrektor Monika Michalak przywitała społeczność szkolną na starcie nowego roku nauki i zabawy; pocieszyła nas, że to tylko 10 miesięcy pracy...i znowu będą wakacje!

      Przewodnicząca Samorządu Szkolnego - uczennica siódmej klasy Wiktoria Piaścik -  w imieniu uczniów przywitała nowych nauczycieli przedmiotów w zreformowanej szkole podstawowej i pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają  swoją przygodę w odkrywaniu świata. 

      Wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Rydzewie życzymy sukcesów w roku szkolnym 2017/2018.

      Samorząd Uczniowski

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Rydzewie
    • 874211093
    • ul. Mazurska 94, Rydzewo, 11-513 Miłki, sprydzewo@gminamilki.pl Poland
    • SZKOŁA ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O WSPARCIE FINANSOWE NA DOŻYWIANIE DLA DZIECI. OSOBY, INSTYTUCJE , CHĘTNE DO UDZIELENIA WSPARCIA DLA POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW PROSZONE SĄ O WPŁATY NA RACHUNEK: 94 9364 0000 2005 2104 5418 0001 Z DOPISKIEM „NA DOŻYWIANIE”
    • https://www.e-bip.org.pl/sprydzewo/
   • Logowanie