• Wizyta w Jednostce Wojskowej w Orzyszu
     • Wizyta w Jednostce Wojskowej w Orzyszu

     • Piętnastu chłopców z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Tomaszem Bykowskim odwiedziło 10 listopada podczas dni otwartych koszary Jednostki Wojskowej w Orzyszu. Wozy opancerzone, czołgi, działa przeciwlotnicze, broń różnego kalibru, kamizelki bojowe - wszystko to mogliśmy dotykać, przymierzać, wchodzić do środka. Uczniowie z uwagą słuchali żołnierzy, którzy z chęcią oprowadzali ich i prezentowali sprzęt wojskowy. A było co oglądać, bo nie były to tylko wojska polskie ale również amerykańskie i rumuńskie. Zresztą co tu dużo opowiadać, zobaczcie sami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj.

      Serdeczne podziękowania szeregowej Manowskiej (niestety imienia nie znam), która nas oprowadzała i użyczyła zmarzniętym dzieciom swojej czapki i rękawiczek.

     • „Śniadanie daje moc”

     •  

      Kolejny już rok nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji- Śniadanie daje moc. Wszystkie klasy począwszy od przedszkolaków, aż po klasę siódmą przygotowywały pyszne, zdrowe i energetyczne śniadanie. Wspólne śniadanie klas starszych odbywało się na parterze, zaś klas młodszych na pierwszym piętrze. Było smacznie i kolorowo. Obok tradycyjnych kanapek pojawiły się tosty, sałatki owocowe i warzywne, gofry, naleśniki,  serki  oraz soki. Przypomnieliśmy również zasady zachowania przy stole.

     • Sprawozdanie ze Święta Biblioteki w Szkole Podstawowej w Rydzewie.

     •  

      Listopad nie musi być nudny i szarobury…W magicznym świecie książek panuje wieczna wiosna, albo lato, albo zima – co kto chce. W szkolnej bibliotece, w poniedziałkowe popołudnie odbyło się niezwykłe spotkanie. Przybyli goście z różnych stron… książek. Rycerze, muszkieter, królowie, królewna, Czerwone Kapturki i wilk, Kot w Butach, Pippi Pończoszanka, bogowie (wśród nich trzech Zeusów) i boginie z greckiego Olimpu, roboty i ich konstruktorzy z kosmicznego świata Stanisława Lema. Nie zabrakło Kirkora, kilku Alin, Balladyny, Wdowy, króla Popiela, Pustelnika, Grabca i pięknej Goplany z romantycznego dramatu Juliusza Słowackiego. Podsumowując: spotkali się uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Rydzewie na Festynie Biblioteki Szkolnej – święcie czytelników obdarzonych wyobraźnią.

      Zabawę z książkami rozpoczęliśmy konkursem na najlepiej przebrany zespół klasowy. Konkurencja była naprawdę duża! Jury bardzo długo zastanawiało się nad wyborem zwycięzcy... I jeszcze trochę...

      Wreszcie:

      III miejsce – za niezwykłość kostiumów, pracochłonność ich przygotowania, męską solidarność – zdobyli chłopcy z klasy 6 („Bajki robotów” Stanisława Lema)

      II miejsce – za pomysłowość kreacji, malowniczość rekwizytów – zdobyła klasa 5 („Mitologia Greków”)

      I miejsce – za umiejętność współpracy, 100% przebranych członków zespołu klasowego, kreatywność i sugestywność strojów, budzących mnóstwo emocji (krew, nóż, krwawa plama na czole, korona Lecha i przyłbica Kirkora) – zdobyła klasa 7 („Balladyna” Juliusza Słowackiego)

      Wyróżnienie – za różnorodność i oryginalność strojów – klasa 4 („Baśnie i legendy”)

       

       

      W konkursie indywidualnym na najlepszy strój nawiązujący do wybranych lektur jury nagrodziło:

       

      I miejsce – Igora Augustyniaka, klasa 6

      II miejsce – Karolinę Wyciszkiewicz, klasa 5

      III miejsce  - Mateusza Relugę, klasa 5

       

      Wyróżniono:

      Agatę Jabłońska (7), Paulinę Makuszewską (5), Alicję Wasik (4), Paulinę Kalinowską (2), Karolinę Kaźmierczak (2), Fabiana Hundera (1) i Weronikę Makuszewską (1).

       

      Zaproszeni na uroczystość goście czytali nam fragmenty literatury dziecięcej: ksiądz proboszcz „Sinobrodego” Charlesa Perraulta, a przewodnicząca Rady Rodziców, pani Sylwia Grzybowska „Alladyna”.

      Pani dyrektor Monika Michalak opowiedziała bajkę o kogutku i kotku, sile przyjaźni, ale też niebezpieczeństwie związanym z nieznajomymi, których nie wolno wpuszczać do domu, kiedy nie ma z nami nikogo dorosłego.

      Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie i piękne chwile wśród książek!

       

      Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie (pierwsze piętro, korytarz), a nagrodzono:

      III miejsce – Danutę Stachelek (2)

      II miejsce Kamila -  Cywilisa (1)

      I miejsce - Lenę Kutnik (3)

       

      Najwspanialsze hasło reklamujące bibliotekę wymyśliła Lena Kutnik z trzeciej klasy: „Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece!” i zdobyła nagrodę w tej konkurencji.

       

      Festyn zorganizowały panie: Katarzyna Kozłowska, szkolna bibliotekarka i Wioletta Bujnowska, wychowawczyni klasy I i VI.

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rydzewie ufundowała nam świetne nagrody, dziękujemy również Hurtowni Szkolnej „Koziołek” z Giżycka za wspaniałe książki dla laureatów konkursów.

       

      Jesteśmy przekonani, że w naszej szkole słowa Wisławy Szymborskiej : „czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką ludzie sobie wymyślili są bardzo aktualne!

       

      oprac. K.Kozłowska

       

      Zapraszam do obejrzenia galeri zdjęći : Święto Biblioteki

    • OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM"
     • OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM"

     •  

      W związku z przyznaniem Państwu Certyfikatu „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM”

      Składamy serdeczne podziękowanie za udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” w roku szkolnym 2017/2018.

      Państwa zaangażowanie i praca na rzecz edukacji dotyczącej funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku, pomoże nie tylko naszym uczniom, ale wszystkim ludziom z problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kulturalnym w środowisku lokalnym.

           Z wyrazami szacunku

      Organizatorzy Kampanii Społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

       

     •  

      Dnia 23.11.2017 r.  odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów kl. I-VII  o godzinie :

       

      • Kl. I-III   - 15.30
      • Kl. IV- VII    - 1600
      • SERDECZNIE ZAPRASZAMY! smiley
    • Porządkowanie opuszczonych grobów
     • Porządkowanie opuszczonych grobów

     •  Jak co roku od wielu lat uczniowie naszej szkoły  pamiętają o rydzewskim cmentarzu, przynoszą narzędzia i wspólnymi siłami pod opieką wychowawców porządkują opuszczone i zaniedbane nagrobki. Potem zapalają znicze i modlą się za zmarłych. 

                                                                                                                       Szczere Bóg zapłać za waszą pamięć.

                                                                                                       W imieniu wychowawców i p. dyrektor: Urszula Chodań

    • Kiermasz misyjny
     • Kiermasz misyjny

     •   W Tygodniu Misyjnym w dniach 23 i 24.10. 2017 r. Szkolne Koło Caritas zorganizowało misyjny kiermasz, na którym można było kupić pyszne ciasta i babeczki, soczki i batony, kolorowe gniotki i brokatowe glutki. Uzyskane pieniądze ze sprzedaży w kwocie 733,50 zł zostaną przeznaczone na misje. 

         Serdecznie dziękuję rodzicom za upieczenie ciast i babeczek oraz ufundowanie różnych artykułów, które mogliśmy sprzedawać. Wolontariuszom dziękuję za zorganizowanie stoiska misyjnego. Pani Dyrektor dziękuję za wyrażenie zgody na urządzenie kiermaszu.

                                                                                                                  Opiekun SKC: Urszula Chodań

    • Turniej tenisa stołowego
     • Turniej tenisa stołowego

     •        W dniu 10.10.2017 r. został rozstrzygnięty turniej tenisa stołowego. Do zawodów przystąpili uczniowie kl. 5, 6 i 7. Zwycięzcami zostali: Adrian Popiel z kl. 7 zajmując I miejsce, Kacper Sztachelski z kl. 7 zajmując II miejsce, Igor Augustyniak z kl. 6 zajmując III miejsce.

                                                                                                                Gratuluję!!!

                                                                                                                                 Organizator: Urszula Chodań

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Rydzewie
    • 874211093
    • ul. Mazurska 94, Rydzewo, 11-513 Miłki, sprydzewo@gminamilki.pl Poland
    • SZKOŁA ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O WSPARCIE FINANSOWE NA DOŻYWIANIE DLA DZIECI. OSOBY, INSTYTUCJE , CHĘTNE DO UDZIELENIA WSPARCIA DLA POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW PROSZONE SĄ O WPŁATY NA RACHUNEK: 94 9364 0000 2005 2104 5418 0001 Z DOPISKIEM „NA DOŻYWIANIE”
    • https://www.e-bip.org.pl/sprydzewo/
   • Logowanie