• V Powiatowy Przegląd Talentów

• Utalentowani uczniowie ze Szkoły w Rydzewie podczas gali talentów w Giżycku. Kamil Lach i Natalia Raćkos uzdolnieni muzycznie, Nikola Charubin talent plastyczny. Gratulujemy!

Opiekunka Katarzyna Kozłowska

• 'RzeczpospoCzyta".Noc bibliotek.

• Noc Bibliotek jest akcją promującą biblioteki jako miejsca, gdzie można spędzić ciekawie czas. W naszej bibliotece zawsze dużo się dzieje. I nie inaczej było tym razem. Uczniowie klas IV _ VI samodzielnie przygotowali i poprowadzili Wielki Quiz Czytelników. Prawie 70 pytań dotyczących przeczytanych ( często nocami) lektur zredagowaliśmy i zadaliśmy w quizie.  Do ścisłego finału udało się dostać nielicznym! Emocje były ogromne...Wreszcie wyłoniliśmy zwycięzców: Wiktorowi Wilczyńskiemu, Martynie Kaźmierczak i Lidii Zawistowskiej serdecznie gratulujemy

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie " Mój ulubiony bohater z bajki". Śliczne prace namalowali wszyscy, ale  na specjalną uwagę zasługują: Michał Stachelek, Ewa Lis i Julia Chodań z oddziału przedszkolnego oraz Amelia Śliwka,Aleksandra Hunder z klasy II. Z klasy trzeciej ciekawą pracę wykonała Natalia Póławska - Borkowicz.Gratulujemy laureatom tego konkursu!

Biblioteka szkolna jest miejscem,   w którym możemy zdobywać nowe informacje, pogłębiać swoją wiedzę. W roku Ireny Sendlerowej uczniowie klas piątej i szóstej przygotowali multimedialne prezentacje o tej bohaterce. Obejrzeliśmy pracę naszych kolegów z dużym zainteresowaniem.Zajęcia komputerowe z panią Jolą Książkiewicz były bardzo przydatne!

Tegoroczne święto czytelników inspirowane było hasłem "RzeczpospoCzyta". Uczniowie klasy siódmej czytali nawet podczas rajdu rowerowego...polską epopeję narodową,czyli "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza!

Organizatorka Nocy Bibliotek Katarzyna Kozłowska

• Jak nie czytam jak czytam!

• 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10 wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam"! Na szkolnym placu zabaw, ciesząc się piękną pogodą czytaliśmy razem. Ten miły akcent przypomniał wszystkim, że czytanie książek może być wielką przyjemnością.

Organizatorka Katarzyna Kozłowska

• Bieg Niepodległościowy na Świętą górę

•   W dniu 04.06.2018 r. Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Staświnach zorganizowała Bieg Niepodległościowy na Świętą górę w Staświnach. Chętni biegacze z naszej szkoły podjęli się sprawdzenia swoich sportowych możliwości w nowym terenie.               W kategorii chłopców klas IV-VII dwóch uczniów naszej szkoły zajęło II i III miejsce. Byli to: Adrian Popiel z kl. VII zajmując II miejsce i Piotr Stachelek z kl. VI zajmując III miejsce. Zwycięzcom gratuluję!. Organizatorom dziękujemy za przeprowadzenie biegu i sympatyczne przyjęcie. Lody były pyszne. Dziękujemy.

Opiekunowie: Ewelina Ziętek i Urszula Chodań

• „ O ojczysta polska mowo,

Coś kwitnęła nam przed laty

Zakwitnijże nam na nowo

Jako kwitną w polu kwiaty.”

Takie motto przyświecało w dniu dzisiejszym wszystkim uczniom i nauczycielom. Włączyliśmy się          w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Było wspólne czytanie w klasach, rozwiązywanie  zagadek i rebusy oraz układanie rymowanek. Uczniowie klasy 4 przygotowali  plakaty pod hasłem 21 lutego Dniem Języka Ojczystego.