• Fotograf - zdjęcia w szkole :)

     •  

      Dnia 08.11.2017r. o godzinie 8:00

      do naszej szkoły przyjedzie fotograf.

      Wykona zdjęcia na które rodzice wyrazili zgodę.

      Możecie zrobić zdjecia grupowe, do legitymacji i karty rowerowej oraz koleżeńskie i portrety :)

    • Konkurs na najbardziej pomysłowy różaniec
     • Konkurs na najbardziej pomysłowy różaniec

     •    W dniu 19.10.2017 r. został rozstrzygnięty konkurs różańcowy. Wykonane różańce były niebywale pomysłowe, wielobarwne, naturalne, wykonane z darów jesieni, z babcinej włóczki, pieczone i klejone na gorąco, niektóre chciało się nawet schrupać. Jury w składzie: P. Monika Michalak, P. Katarzyna Kozłowska, P. Ewelina Ziętek, P. Jolanta Książkiewicz nie znając wykonawców różańców ( nazwiska były ukryte), wytypowało następujące różańce: I miejsce - Gabriela Bielak z grupy 4 latków, II miejsce - Julia Chodań z grupy 4 latków,  III miejsce - Kamil Lach z grupy 5 latków, wyróżnienie: Kamil i Piotr Cywilis z kl. I i IV.

                                                          Wszystkie były bardzo pomysłowe. Zwycięzcom gratuluję!!!

                                                                                                                                           Organizator: Urszula Chodań

     • Czytasz? Czytam... Czytaj!

     • 20 października 2017 r. odbył się w Bibliotece Gminnej w Miłkach Konkurs Pięknego Czytania, zatytułowany "Czytamy książki młodzieżowe". Reprezentacje trzech szkół: Miłek, Staświn i Rydzewa zaprezentowały 17 fragmentów ciekawych tytułów dla młodzieży. Jury konkursowe wyłoniło dwie zwyciężczynie - Wiktorię Piaścik z Rydzewa i Joannę Zalewska z Miłek. Uczennice nagrodzono za wspaniałą dykcję i interpretację prozy młodzieżowej. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Puka ze Staświn, a trzecie Emilia Bączek z Miłek. Wyróżnienie zdobyła również Aleksandra Patalan z Rydzewa.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czytania, szczególnie jesienią, ponieważ październik jest miesiącem wszystkich Bibliotek i ich Czytelników!

      Biblioteka Szkolna w Rydzewie.

    • Zapraszamy na XXIII Bal charytatywny
     • Zapraszamy na XXIII Bal charytatywny

     • Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rydzewie zaprasza na XX III Bal charytatywny na rzecz dzieci ze szkoły 
      Który odbędzie się dnia 25.11.2017 r. o godz. 20.00
      w Restauracji Spichlerz w Rydzewie wstęp 40 zł./ od osoby 
      Zapewniamy: ciasto, kawę , herbatę oraz dobrą zabawę przy orkiestrze.
      Dochód z balu przeznaczony będzie na organizację wycieczki dla dzieci ze szkoły.
      Wpłaty i zapisy do p. Karoliny Kołodziejczyk nr tel. 697229667 do 15.11.2017 r. 
      ZAPRASZAMY 

    • „Bądź widoczny – odblaski ratują życie"
     • „Bądź widoczny – odblaski ratują życie"

     •                          W dniu 19 października 2017 roku uczniowie klas I-VII i przedszkolaki Szkoły Podstawowej w Rydzewie zorganizowali po raz kolejny ważną akcję lokalną pod hasłem: „Bądź widoczny- odblaski ratują życie”. Dzięki pomocy Policji – Pana Dzielnicowego Karola Romanowicz, który asekurował i pilotował akcję  przez wieś Rydzewo. Mieliśmy możliwość  przekazać mieszkańcom i osobom odwiedzającym miejscowość- Rydzewo- jak ważne jest noszenie odblasków porą jesienno-zimową. Jesteśmy szkołą promującą bezpieczeństwo na co dzień.  

     • Bijemy rekord WOŚP

     •   Bijemy rekord WOŚP

                   W dniu 16 października kolejny już raz braliśmy udział w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Klasy 4-7 przez pół godziny czynnie uczestniczyły w biciu rekordu WOŚP. Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły potrafią udzielić pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Brawo.

     • Światowy Dzień Białej Laski

     • Światowy Dzień Białej Laski został ustanowiony w Ameryce w 1964 roku. W Polsce obchodzony jest od 1993 roku w dniu 15 października. Biała laska to nie tylko symbol osób z dysfunkcją wzroku, to ich przewodnik, „pomocnik” w codziennym życiu. To także znak rozpoznawalny dla innych.

      Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych. Chcą one w tym dniu przypomnieć, że pomimo swojej niesprawności potrafią samodzielnie żyć i doskonale funkcjonować. Przy niewielkiej i właściwej pomocy innych ludzi mogą pokonywać własne ograniczenia i być pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. 

      Samorząd Szkolny postanowił zaprosić do szkoły specjalnego gościa - panią Teresę, siostrę naszej nauczycielki Pani Uli Chodań, osobę niewidomą, aby przybliżyła nam codzienne życie osoby niepełnosprawnej i sposoby, w jaki możemy takim ludziom pomagać.

      Pani Teresa, osoba obdarzona poczuciem humoru, życzliwa i cierpliwa (szczególnie podczas odpowiadania na zadawane przez uczniów pytania) pokazała nam urządzenia pomagające niewidomym w codziennych czynnościach: czytnik banknotów, czytnik książek, urządzenie sygnalizujące poziom płynu w kubku, sposób posługiwania się białą laską.

      Nauczyła nas, jak pomagać osobie niewidomej podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej, zwróciła uwagę na elementy, które

      ułatwiają osobom niewidomym bezpiecznie poruszanie się po ulicach.

      Spotkanie wiele nas nauczyło. Dowiedzieliśmy się, jak funkcjonuje osoba niewidoma i w jaki sposób możemy jej pomóc. 

      Serdecznie dziękujemy Pani Teresie za przyjęcie zaproszenia i niezapomnianą wizytę w naszej szkole.

      Samorząd Szkolny

      Najmłodsza uczestniczka spotkania - Julcia Chodań z ciocią - doskonale wie, jak pomagać osobom niewidomym! Brawo, Julciu!

       

    • ŚLUBOWANIE WAŻNA SPRAWA
     • ŚLUBOWANIE WAŻNA SPRAWA

     •  

          W dniu 13.10.2017 odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na uczniów naszych pierwszaków. Uczniowie w bajecznej scenerii z dobrą i złą wróżką, recytowali i śpiewali przygotowane piosenki. Odpowiadali na zagadki wróżek. Najtrudniejszym zadaniem dla niektórych, było zjedzenie kawałka cytryny. Po części artystycznej przyszedł czas na pasowanie,  przez Panią dyrektor. Uczniowie poczuli ciężar największego ołówka na swoim ramieniu. Następnie były prezenty, od Pani Wójt –Barbary Mazurczyk, rodziców i Pani dyrektor. W klasie, rodzice pierwszaków przygotowali wspaniały poczęstunek.  To były niezapomniane chwile dla dzieci, rodziców ,wychowawczyni i całej społeczności szkolnej.

     • W piątek, trzynastego...

     • W piątek, trzynastego października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

      Samorząd Uczniowski przygotował dla nas w tym dniu wiele niespodzianek: lekcje w młodszych klasach poprowadzili uczniowie i uczennice klas siódmych i szóstych, a klasy IV-VI wzięły udział w konkursie pt. "Co wiesz o swoich nauczycielach?" (Najlepiej poinformowanym uczniem okazał się Michał Kowal z klasy V.)

      Wszyscy byliśmy świadkami wzruszającej ceremonii ślubowania Pierwszoklasistów.

      Serdeczne życzenia złożyły Pierwszakom, wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom Naszej Szkoły: Pani Wójt Barbara Mazurczyk, Pani Dyrektor Monika Michalak, Przewodnicząca Samorządu Szkolnego Wiktoria Piaścik oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Grzybowska.

      Dzień Nauczyciela upłynął nam wesoło, chociaż - jak się przekonali uczniowie klasy szóstej - zawód ten wymaga cierpliwości, opanowania i solidnego przygotowania merytorycznego, aby móc odnaleźć się w roli wychowawcy i skutecznie poprowadzić zajęcia...

      Samorząd Uczniowski

    • XVII Dzień Papieski
     • XVII Dzień Papieski

     •   Już po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Papieski w naszej szkole. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego: "Idźmy naprzód z nadzieją" pozwoliło nam na nowo odkryć czym jest chrześcijańska nadzieja w naszym życiu. Pięknie to ukazali uczniowie kl. 7 oraz uczennica kl.6 pobudzając do refleksji w montażu słowno-muzycznym. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. proboszcz Sławomir Kudrawiec. Dzień okazał się bogaty w przeżycia, gdyż kilka dni wcześniej tj. 8 października ks. proboszcz obchodził urodziny, więc z tej okazji  złożyliśmy życzenia  i zaśpiewaliśmy STO LAT. 

                                                                                                                            Organizator: Urszula Chodań

     • Konkurs recytatorski "Jesień wierszem malowana"

     • Gminna Biblioteka Publiczna w Miłkach zaprosiła nas do udziału w konkursie recytatorskim pt. "Jesień wierszem malowana". Uczennice i uczniowie z klas IV-V mogli zaprezentować swoje umiejetności deklamacji poezji. Trzy uczennice - Wiktoria Pokroppa, Weronika Masiak i Weronika Słabińska reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji gminnych konkursu w bibliotece w Miłkach. Interpretacje wierszy Jana Brzechwy i Wandy Grodzieńskiej bardzo podobały się jury i publiczności. II miejsce zdobyła Weronika Masiak, której recytacja utworu "Listopad" Jana Brzechwy wyjątkowo spodobała się paniom polonistkom i bibllotekarkom :-))

      Weronika będzie reprezentowała naszą szkołę podczas konkursu recytatorskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Giżycku. Gratulujemy!

      Wszystkie uczestniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Cieszymy się, że w epoce facebooka, internetu, gier komputerowych są wśród nas osoby wrażliwe na piękno poezji.

       

      oprac. Katarzyna Kozłowska

     • Zapraszamy do AZTEKIUM

     • Szanowny Rodzicu!

      Drogi Uczniu!

      Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony z programami do nauki między innymi tabliczki mnożenia.

      Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce matematyka w podstronie Aztekium.

       

      Przyjemnych ćwiczeń:)

       

     • Dzień Chłopaka

     • Wyjątkowo obchodziliśmy w tym roku Dzień Chłopaka. Pani Elżbieta Kazana ze Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Rydzewa zaproponowała uczniom naszej szkoły jednodniowy wyjazd do Ośrodka "Kulka", niedaleko Szczytna. Osiemnastu szczęśliwców, wylosowanych drogą niełatwych wyborów i kompromisów, spędziło czwartek 28 września, uczestnicząc w fantastycznych zabawach zorganizowanych przez wykwalifikowaną kadrę ośrodka. Strzelnica paintballowa, ścianka wspinaczkowa,segwaye,quady, walki gladiatorów, wreszcie wspólne ognisko i kiełbaski - oto program "zielonej szkoły". Uczestników nie trzeba było zachęcać do pracy! Nikt nie wymigiwał się od zajęć i wszyscy byli gotowi do podejmowania nowych wyzwań...

      Dlaczego podczas zwykłych zajęć szkolnych trzeba (co poniektórych) nieustannie motywować do wysiłku??? 

      Dziękujemy Pani Elu za wspaniałą wycieczkę!

      Uczestnicy

     •  

      NASZ OGRÓD DENDROLOGICZNYsmiley

      POWSTAŁ DZIĘKI DOFINANSOWANIU Z WFOŚiGW  - n

       

      a realizację zadania " Tajemniczy ogród " otrzymaliśmy dotację w wysokości 2500 zł , za którą zakupiliśmy sadzonki drzew i krzewów ozdobnych, narzedzia ogrodnicze, ławeczki do ogrodu, dekoracyjne donice z kwiatami, Tablicę edukacyjną " Od nasionka do drzewa " oraz nagrody dla uczniów.

      Powstał przepiękny "Tajemniczy ogród", który chętnie odwiedzają uczniowie, mieszkańcy i turyści smiley

      W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt z zakresu działań ekologicznych   pt.:" Tajemniczy ogród" współfinansowany przez FOWJMChcemy, aby nasz szkolny ogród stał się miejscem wypoczynku dla naszych uczniów i jednocześnie bogactwem wiedzy.Mamy nadzieję, że również turyści odwiedzający Rydzewo odpoczną   w urokliwym miejscu naszej szkoły. Z zaplanowanych działań zrealizowaliśmy już zakup sadzonek roślin do naszego ogrodu dendrologicznego oraz narzędzi do prac i pielęgnacji zielonego zakątka. Przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy plan ogrodu. Zwyciężczynią została Agata Jabłońska z kl.6.Odbył się rajd rowerowy -25 km.wokół naszych jezior.Zorganizowano nockę w szkole z zajęciami ekologicznymi"Matka natura".Podczas zajęć świetlicowych zorganizowano konkurs pt.:"Kodeks młodego przyrodnika".Przed nami wyjazd na zajęcia do Mikołajek.-warsztaty w Instytucie Hydrobiologii oraz wycieczka do ogrodu botanicznego i zoo w Gdańsku Oliwie, a także zwiedzanie Oceanarium w Gdyni.

    • Ferie w naszej szkole :)
     • Ferie w naszej szkole :)

     • Pierwszy dzień ferii - Razem weselej i bezpieczniej za nami. Dzisiaj był dzień lego, mody i zdrowych soków. Dziewczynki projektowały piekne stroje. Chłopcy budowali tajemnicze miasto z klocków lego. Razem przygotowywaliśmy pyszny sok marchewkowo jabłowo- bananowo- pomarańczowy, a na koniec mini zawody na śniegu. Było super :)

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Rydzewie
    • 874211093
    • ul. Mazurska 94, Rydzewo, 11-513 Miłki, sprydzewo@gminamilki.pl Poland
    • SZKOŁA ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O WSPARCIE FINANSOWE NA DOŻYWIANIE DLA DZIECI. OSOBY, INSTYTUCJE , CHĘTNE DO UDZIELENIA WSPARCIA DLA POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW PROSZONE SĄ O WPŁATY NA RACHUNEK: 94 9364 0000 2005 2104 5418 0001 Z DOPISKIEM „NA DOŻYWIANIE”
    • https://www.e-bip.org.pl/sprydzewo/
   • Logowanie