• Dzień Kobiet w naszej szkole

     • 8 marca to dzień, w którym wszystkim małym i dużym kobietkom składamy życzenia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wręczył Paniom pracującym w naszej szkole słodkie tabliczki czekolady, a Wiktor Grzybowski z klasy 7 złożył piękne życzenia wszystkim dziewczynom.Chętni uczniowie zaśpiewali nam piosenki ! W starszych klasach, na godzinach wychowawczych, świętowaliśmy 8 marca przy słodkościach.

      Samorząd Uczniowiski

     • W Szkole Podstawowej w Rydzewie rozpoczynamy realizację projektu „Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Gmina Miłki, Gmina Giżycko, Gmina Mikołajki” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Nasi uczniowie będą mogli za pomocą nowych technologii poszerzyć swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki, przyrody, historii, informatyki i języka angielsiego. Placówka zostanie doposażona w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć według standardów XXI wieku. Zapraszamy także chętnych rodziców, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności z technologii informacyjno-komunikacyjnej. Bliższych informacji udzieli Państwu koordynator projektu w szkole dyrektor szkoły - Monika Michalak i wychowawcy poszczególnych klas I-VI. Warto skorzystać.

     • Zbiórka Elektośmieci

     • OGŁOSZENIE

       

                      Nasza szkoła przystąpiła do akcji ekologicznej: „ Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”
      w związku z tym organizowana jest zbiórka elektrośmieci.  

                      Zbiórka dotyczy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ( sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego- wszystko  co jest na prąd lub baterie). W

                                                     W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego

      Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy dostarczyć w dniach 26.02.2018r. – 16.03.2018r.  na boisko szkolne  przy sali gimnastycznej ( obok pojemników na  śmieci).

       

      Zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

       

       

    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • „ O ojczysta polska mowo,

      Coś kwitnęła nam przed laty

      Zakwitnijże nam na nowo

      Jako kwitną w polu kwiaty.”

         Takie motto przyświecało w dniu dzisiejszym wszystkim uczniom i nauczycielom. Włączyliśmy się          w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Było wspólne czytanie w klasach, rozwiązywanie  zagadek i rebusy oraz układanie rymowanek. Uczniowie klasy 4 przygotowali  plakaty pod hasłem 21 lutego Dniem Języka Ojczystego.

    • Moja Mała Ojczyzna - Rok dla Niepodległej
     • Moja Mała Ojczyzna - Rok dla Niepodległej

     • Zrealizowaliśmy szkolny projekt o zasięgu lokalnym pt. "Moja Mała Ojczyzna". Uczniowie klas V-VII wraz ze swoimi rodzinami przygtowali piękne prezentacje multimedialne  o swoich miejscowościach: Kleszczewo, Rydzewo, Paprotki, Jagodne Małe i Jagdne Wiekie. Prezentacje zawierają informacje nt. historii i dzisiejszych czasów. Uczniowie wykonali i przedstawili przepiękne zdjęcia o walorch historycznych i przyrodniczych. Przeprowadzili również wywiady z najstarszymi mieszkańcami wsi, z których dowiedzieli się wiele o swoich miejscach życia. Realizacja projektu była bezcenną lekcją historii poszczególnych wsi. Prezentacje zostały zaprezentowane podczas tegorocznego balu charytatywnego. Dziekujemy Rodzicom za pomoc w realizacji projektu :)

      PAPROTKI_Prezentacja.pptx  

      Jagodne_Wielkie.pptx

      Kleszczewo.odp

      prezentacja_o_Jagodnym_Malym_.pptx

      Projekt_Rydzewo.odp

     • Z wizytą w wiosce Mikołaj

     • W dniu 19.12 odwiedziliśmy wioskę Mikołaja w Ośrodku Gwarek. Byliśmy z wizytą u elfów i sami staliśmy się pomocnikami Mikołaja. Zabawom nie było końca. Odwiedzaliśmy różne komnaty   w których wykonywaliśmy ciekawe  zadania. Sami mogliśmy wykonać  bombki. W pięknej scenerii  i  u boku  elfa pojawiliśmy się w lodowej komnacie. Widzieliśmy jak powstaje śnieg i poznaliśmy tradycje bożonarodzeniowe. Z wielkim żalem opuszczaliśmy mikołajkową krainę. Może wrócimy tu wiosną w poszukiwaniu wielkanocnego zajączka.

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęc smiley

     • Jasełka w DPS w Gizycku

     •   W dniu 13.12.2017 r. udalismy się z jasełkami pt. "Jezus może narodzić się w twoim domu" do Domu Pomocy Społecznej w Giżycku. Po zaprezentowaniu jasełek podzieliliśmy się opłatkiem z mieszkańcami tego domu. Wspólne śpiewanie kolęd i przełamanie się opłatkiem oraz życzenia, które sobie składaliśmy dostarczyły wielu wzruszeń. Zostaliśmy przyjęci bardzo miło i życzliwie. Pani Ewie Horoszkiewicz dziękuję za piekną oprawę muzyczną.

                                                                                                                                             Urszula Chodań

     • Zbiórka Żywności

     • Wolontariusze SKC: Paweł Masiak, Wiktor Grzybowski, Kacper Sztachelski, Wiktoria Piascik, Lidia Zawistowska, Liwia Zawistowska, Paulina Makuszewska, Natalia Raćkos, Weronika Masiak, Ola Patalan, Martyna Tylęda, Agata Jabłońska, Ola Jasiulewicz, Mateusz Brumer, Wiktor Wilczyński, Amelia Patala, Martyna Asman oraz nasza absolwentka Zuzanna Cimochowska włączyli się w Ogólnopolską Bożonarodzeniową Zbórkę Żywności- "Tak Pomagam" zorganizowaną przez Caritas Diecezji Ełckiej, która odbyła się w dniach 08-09 grudnia 2017 r. Wolontariusze zebrali wiele żywności dla potrzebujących korzystając z uprzejmości trzech sklepów na terenie naszej parafii: Państwa Jabłońskich z Jagodnego Małego, Państwa Raćkos z Rydzewa oraz Pana Charubina z Rydzewa. Dziękujemy w imieniu obdarowanych.

                                                                                                                                        Urszula Chodań

     • Gala Wolontariatu

     • Dnia 04.12.2017 r. wzięliśmy udział w uroczystej Gali Wolontariatu Caritas zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckiej dla wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Caritas, która odbyła się w Ełckim Centrum Kultury. W programie było wręczenie nagród, recital Marcina Pyciaka, spektakl "Czerwony kapturek" w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Węgrzyna w Ełku w reż. Piotra Kowalewskiego oraz wspólna agapa. Spotkanie dostarczyło wiele radości , emocji i dobrej zabawy. W tym roku uczestniczyło 32 wolontariuszy z naszego SKC wraz z opiekunami: P. K. Kozłowską i U. Chodań.

                                                                                                                                                      Urszula Chodań

     • Warsztaty dla rodziców

     • Zaproszenie

      Zapraszamy serdecznie rodziców na warsztaty

      dotyczące projektu „Cybernauci”  – zajęcia podnoszące kompetencje

      bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni

      które odbędą się 8 stycznia o godzinie 15:00 w sali zabaw

     • Zimowiska 2018 KRUS

     •    Warmińsko-Mazurski Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych

      10-548 Olsztyn  ul. Dąbrowszczaków 33  tel./fax. (089) 527 39 16

       

        ZIMOWISKA  2018

       

       

             INFORMACJA O ZIMOWISKACH

       

             Warmińsko-Mazurski Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych
      w Olsztynie informuje o organizacji zimowisk   w okresie ferii zimowych  dla dzieci  rolników  w wieku 8 -16  lat / dzieci urodzone po 21.01.2002 do dnia 21.01.2010 r/ w górach w miejscowości Biały Dunajec w ośrodku „Danuta”.

      Zakwaterowanie w pensjonacie w pokojach   z pełnym węzłem sanitarnym.

             

       

                            Turnus od 20 stycznia 2018  do 28 stycznia2018r .     

           

      Koszt wypoczynku  płatne na konto  to 380 zł. dla dzieci rolników.

      Koszt wypoczynku dla dzieci których rodzice nie są płatnikami składek w KRUS to 1200 zł / pełna odpłatność/.

      Koszty przejazdu w obie strony 150 zł ( płatne bezpośrednio przewoźnikowi w autokarze).

      Wyjazd uczestników dnia 20.01.2017 (sobota)

       - z Mrągowa godzina 8.00 – Plac Rocha

      - z Olsztyna godzina 9.00 – dworzec PKS , przystanek dla wysiadających z tyłu dworca.

       

      Dziecko zostanie zakwalifikowane na kolonie jeśli spełni 3 kryteria :

      1. wypełniona karta kwalifikacyjna ,

      2. wpłata  na konto organizatora pełnej kwoty na uczestnictwo w koloniach.

      (w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz informację, że jest to opłata za kolonie),

      3. oryginał zaświadczenia z KRUSU o pełnym ubezpieczeniu przynajmniej jednego z rodziców.

       

      Zapisy telefonicznie oraz dokładna informacja  pod nr telefonu:

       

      89 527 39 16  ,     605 229 205   w dni robocze od godz. 10-ej do 14-ej.

       

       

      POZOSTAŁO  8  MIEJSC

    • BARBÓRKA - WIZYTA GÓRNIKA :)
     • BARBÓRKA - WIZYTA GÓRNIKA :)

     • Jak BARBÓRKA to wizyta GÓRNIKA w szkole Dziękujemy Panu Stanisławowi Grzonka za prezentację zawodu górnika - opowieść o kopalni i ciężkiej pracy górnika 

    • Wizyta w Jednostce Wojskowej w Orzyszu
     • Wizyta w Jednostce Wojskowej w Orzyszu

     • Piętnastu chłopców z naszej szkoły wraz z opiekunem p. Tomaszem Bykowskim odwiedziło 10 listopada podczas dni otwartych koszary Jednostki Wojskowej w Orzyszu. Wozy opancerzone, czołgi, działa przeciwlotnicze, broń różnego kalibru, kamizelki bojowe - wszystko to mogliśmy dotykać, przymierzać, wchodzić do środka. Uczniowie z uwagą słuchali żołnierzy, którzy z chęcią oprowadzali ich i prezentowali sprzęt wojskowy. A było co oglądać, bo nie były to tylko wojska polskie ale również amerykańskie i rumuńskie. Zresztą co tu dużo opowiadać, zobaczcie sami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć tutaj.

      Serdeczne podziękowania szeregowej Manowskiej (niestety imienia nie znam), która nas oprowadzała i użyczyła zmarzniętym dzieciom swojej czapki i rękawiczek.

     • „Śniadanie daje moc”

     •  

      Kolejny już rok nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji- Śniadanie daje moc. Wszystkie klasy począwszy od przedszkolaków, aż po klasę siódmą przygotowywały pyszne, zdrowe i energetyczne śniadanie. Wspólne śniadanie klas starszych odbywało się na parterze, zaś klas młodszych na pierwszym piętrze. Było smacznie i kolorowo. Obok tradycyjnych kanapek pojawiły się tosty, sałatki owocowe i warzywne, gofry, naleśniki,  serki  oraz soki. Przypomnieliśmy również zasady zachowania przy stole.

     • Sprawozdanie ze Święta Biblioteki w Szkole Podstawowej w Rydzewie.

     •  

      Listopad nie musi być nudny i szarobury…W magicznym świecie książek panuje wieczna wiosna, albo lato, albo zima – co kto chce. W szkolnej bibliotece, w poniedziałkowe popołudnie odbyło się niezwykłe spotkanie. Przybyli goście z różnych stron… książek. Rycerze, muszkieter, królowie, królewna, Czerwone Kapturki i wilk, Kot w Butach, Pippi Pończoszanka, bogowie (wśród nich trzech Zeusów) i boginie z greckiego Olimpu, roboty i ich konstruktorzy z kosmicznego świata Stanisława Lema. Nie zabrakło Kirkora, kilku Alin, Balladyny, Wdowy, króla Popiela, Pustelnika, Grabca i pięknej Goplany z romantycznego dramatu Juliusza Słowackiego. Podsumowując: spotkali się uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Rydzewie na Festynie Biblioteki Szkolnej – święcie czytelników obdarzonych wyobraźnią.

      Zabawę z książkami rozpoczęliśmy konkursem na najlepiej przebrany zespół klasowy. Konkurencja była naprawdę duża! Jury bardzo długo zastanawiało się nad wyborem zwycięzcy... I jeszcze trochę...

      Wreszcie:

      III miejsce – za niezwykłość kostiumów, pracochłonność ich przygotowania, męską solidarność – zdobyli chłopcy z klasy 6 („Bajki robotów” Stanisława Lema)

      II miejsce – za pomysłowość kreacji, malowniczość rekwizytów – zdobyła klasa 5 („Mitologia Greków”)

      I miejsce – za umiejętność współpracy, 100% przebranych członków zespołu klasowego, kreatywność i sugestywność strojów, budzących mnóstwo emocji (krew, nóż, krwawa plama na czole, korona Lecha i przyłbica Kirkora) – zdobyła klasa 7 („Balladyna” Juliusza Słowackiego)

      Wyróżnienie – za różnorodność i oryginalność strojów – klasa 4 („Baśnie i legendy”)

       

       

      W konkursie indywidualnym na najlepszy strój nawiązujący do wybranych lektur jury nagrodziło:

       

      I miejsce – Igora Augustyniaka, klasa 6

      II miejsce – Karolinę Wyciszkiewicz, klasa 5

      III miejsce  - Mateusza Relugę, klasa 5

       

      Wyróżniono:

      Agatę Jabłońska (7), Paulinę Makuszewską (5), Alicję Wasik (4), Paulinę Kalinowską (2), Karolinę Kaźmierczak (2), Fabiana Hundera (1) i Weronikę Makuszewską (1).

       

      Zaproszeni na uroczystość goście czytali nam fragmenty literatury dziecięcej: ksiądz proboszcz „Sinobrodego” Charlesa Perraulta, a przewodnicząca Rady Rodziców, pani Sylwia Grzybowska „Alladyna”.

      Pani dyrektor Monika Michalak opowiedziała bajkę o kogutku i kotku, sile przyjaźni, ale też niebezpieczeństwie związanym z nieznajomymi, których nie wolno wpuszczać do domu, kiedy nie ma z nami nikogo dorosłego.

      Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie i piękne chwile wśród książek!

       

      Młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą zakładkę do książki. Wszystkie prace można podziwiać na wystawie (pierwsze piętro, korytarz), a nagrodzono:

      III miejsce – Danutę Stachelek (2)

      II miejsce Kamila -  Cywilisa (1)

      I miejsce - Lenę Kutnik (3)

       

      Najwspanialsze hasło reklamujące bibliotekę wymyśliła Lena Kutnik z trzeciej klasy: „Lek na głowę jest w aptece, a na nudę w bibliotece!” i zdobyła nagrodę w tej konkurencji.

       

      Festyn zorganizowały panie: Katarzyna Kozłowska, szkolna bibliotekarka i Wioletta Bujnowska, wychowawczyni klasy I i VI.

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rydzewie ufundowała nam świetne nagrody, dziękujemy również Hurtowni Szkolnej „Koziołek” z Giżycka za wspaniałe książki dla laureatów konkursów.

       

      Jesteśmy przekonani, że w naszej szkole słowa Wisławy Szymborskiej : „czytanie książek to najlepsza zabawa, jaką ludzie sobie wymyślili są bardzo aktualne!

       

      oprac. K.Kozłowska

       

      Zapraszam do obejrzenia galeri zdjęći : Święto Biblioteki

    • OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM"
     • OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT "SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM"

     •  

      W związku z przyznaniem Państwu Certyfikatu „SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM”

      Składamy serdeczne podziękowanie za udział w kampanii społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” w roku szkolnym 2017/2018.

      Państwa zaangażowanie i praca na rzecz edukacji dotyczącej funkcjonowania osób z dysfunkcją wzroku, pomoże nie tylko naszym uczniom, ale wszystkim ludziom z problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kulturalnym w środowisku lokalnym.

           Z wyrazami szacunku

      Organizatorzy Kampanii Społecznej „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!”

       

     •  

      Dnia 23.11.2017 r.  odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów kl. I-VII  o godzinie :

       

      • Kl. I-III   - 15.30
      • Kl. IV- VII    - 1600
      • SERDECZNIE ZAPRASZAMY! smiley
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Rydzewie
   • 874211093
   • ul. Mazurska 94, Rydzewo, 11-513 Miłki, sprydzewo@gminamilki.pl Poland
   • SZKOŁA ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O WSPARCIE FINANSOWE NA DOŻYWIANIE DLA DZIECI. OSOBY, INSTYTUCJE , CHĘTNE DO UDZIELENIA WSPARCIA DLA POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW PROSZONE SĄ O WPŁATY NA RACHUNEK: 94 9364 0000 2005 2104 5418 0001 Z DOPISKIEM „NA DOŻYWIANIE”
   • https://www.e-bip.org.pl/sprydzewo/
  • Logowanie