• Przedstawienie bożonarodzeniowe

     •      W dniu 18.12.2018 r. uczniowie kl. V udali się do Domu Pomocy Społecznej w Giżycku z przedstawieniem bożonarodzeniowym

      pt."Błękitny prezent" potem łamiąc się opłatkiem złożyli życzenia mieszkańcom tego domu wnosząc trochę radości i zamieszania. Mieszkańcy przyjęli nas bardzo serdecznie.

        W dniu 20.12.2018 r. przed całą szkolną rodziną na czele z P. dyrektor oraz zaproszonymi gośćmi: Ks. proboszczem, ks. kanonikiem oraz ks.rekolekcjonistą piątoklasiści zaprezentowali również bożonarodzeniowe przedstawienie. Dzień ten był wyjątkowy, ponieważ wszyscy jak wielka rodzina zasiedliśmy do wigilijnego stołu łamiąc się opłatkiem i śpiewając kolędy.

                                                                                                                                                                           Urszula Chodań

     • III Grudniowa Walka z Bykami.

     • Weronika Słabińska z klasy szóstej poraz drugi zwyciężyła w gminnym konkursie ortograficznym organizowanym przez Ośrodek Kultury w Miłkach, w kategorii klas 4-6. Gratulujemy talentu i ogromnej wiedzy! 

     • Zbiórka Żywności

     •   Wolontariusze naszego SKC włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem: "Tak. Pomagam" przygotowaną i przeprowadzoną przez Caritas Diecezji. W obrębie naszej parafii wolontaariusze stali w 4 sklepach za zgodą ich właścicieli. Byliśmy obecni w Jagodnie Małym u P. Beaty Jabłońskiej, w Paprotkach u P. Dariusza Filipka, u P. Kamila Charubina i u P. Pawła Raćkos w Rydzewie. Zbiórka odbyła się w dniach 7-8 grudnia 2018 r. Łącznie uczestniczyło 35 wolontariuszy.

          Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie i pomoc.

                                                                                               Opiekun SKC: Urszula Chodań

     • Gala Wolontariatu

     •     W dniu 05.12. 2018 r. uczestniczyliśmy  w Gali Wolontariatu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Ełckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Pierwszym punktem programu była Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp. Jerzego Mazura w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Następna część odbyła się w Ełckim Centrum Kultury. Program obejmował: rozstrzygnięcie konkursu "Wolontariusz - moje miejsce w Ojczyźnie" oraz przedstawienie "Wolność - kocham i rozumiem" w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Janówce. Przedstawienie zrobiło na nas ogromne wrażenie. Z naszej szkoły pojechało 17 wolontariuszy z kl. 5-8 pod opieką P. Katarzyny Kozłowskiej i p. Urszuli Chodań. Uroczystość zakończyła się wspólną agapą.

                                                                                                                                              Opiekun SKC: Urszula Chodań

     • Konkurs na tekst hymnu szkolnego - wyróżnienie dla pani Katarzyny Łęgi.

     • Jury konkursu w składzie: Katarzyna Kozłowska (przewodnicząca) oraz grono pedagogiczne (zespół jury) przyznało wyróżnienie dla pani Katarzyny Łęgi za słowa hymnu Szkoły Podstawowej w Rydzewie. Dziękujemy za zaangażowanie pani Kasi i udział w naszym konkursie.

      Katarzyna Kozłowska

     • Fotograf w szkole ;-)

     • 19 listopada 2018r. o godzinie 8:00
      w naszej szkoły będziemy gościć fotografa.
      Wykona zdjęcia na które rodzice wyrazili zgodę.
      W ofercie znajdują się : zdjęcia grupowe, do legitymacji i karty rowerowej, koleżeńskie i portrety,
      podkładki pod mysz, kubki na przybory i wiele innych :)

     • Zebranie z rodzicami

     • 22 listopada (czwartek) odbędą się spotkania wychowawców klas 0- VIII z rodzicami o godzinie :
      15.30 - oddział przedszkolny
      16.00 - klasy I, III, IV, V, VI, VII, VIII
      klasa II - informacja o godzinie zostanie przekazana telefonicznie przez wychowawcę klasy.

      Zapraszamy! ;-)

     • Bieg dla Niepodległej

     • 13.11.2018r. odbył się bieg pod hasłem: „Biegnę dla Niepodległej”. 100 medali na 100-lecie odzyskania Niepodległości przekazanych przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Rydzewa. Dziękujemy Pani Danucie Celep, Agnieszce Cimochowskiej, Krystynie Cimochowskiej oraz Strażakom: Panu Zdzisławowi Bielak oraz Bartoszowi Pawelczyk za pomoc w organizacji biegu. Za przepiękne cztery medale dziękujemy Pani Edycie Pokroppa.

      Galeria na Fb

     • Misyjny kiermasz słodkości

     • Jak co roku w naszej szkole w Tygodniu Misyjnym podjęliśmy się zorganizowania kiermaszu misyjnego. Za zgodą pani dyrektor SKC przygotowało stoiska ze słodkościami domowego wyrobu. Wielkie podziękowania składam na ręce rodziców, którzy upiekli ciasta i zafundowali napoje z przeznaczeniem na cele misyjne. Jest to piękny dar serca dla naszych braci i sióstr żyjących w trudnych i często nędznych warunkach w innych częściach świata. Zebraliśmy 554 zł, które przeznaczyliśmy na Salezjański Wolontariat Misyjny-Młodzi Światu.

                                                                                                                     Dziękuję wsystkim wolontariuszom SKC

                                                                                                                           Opiekun SKC: Urszula Chodań

     • Dzień Papieski

     •  Już po raz osiemnasty odbył się Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem: "Promieniowanie ojcostwa". Uczniowie kl. VII oraz Adrian Popiel z kl. VIII i Dominik Patalan z kl. V przygotowali krótką scenkę  o tematyce rodzinnej, w roli głownej z ojcem i synem. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną ukazującą osobę św. Jana Pawła II. Swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz proboszcz, który ubogacił i dopełnił spotkanie nawiązując do nauczania i roli św. Jana Pawła II. Pani dyrektor ogłosiła, że św. Jan Paweł II został wybrany na patrona naszej szkoły. Jednoczesnie zachęciła uczniów do wykonania albumów, prezentacji oraz portretów przedstawiających Ojca Świętego.          Dziękuję za wspólnie przeżyty Dzień Papieski.                

                                                                                                                                           Organizator: Urszula Chodań

     • V Powiatowy Przegląd Talentów

     • Utalentowani uczniowie ze Szkoły w Rydzewie podczas gali talentów w Giżycku. Kamil Lach i Natalia Raćkos uzdolnieni muzycznie, Nikola Charubin talent plastyczny. Gratulujemy!

      Opiekunka Katarzyna Kozłowska

     • 'RzeczpospoCzyta".Noc bibliotek.

     • Noc Bibliotek jest akcją promującą biblioteki jako miejsca, gdzie można spędzić ciekawie czas. W naszej bibliotece zawsze dużo się dzieje. I nie inaczej było tym razem. Uczniowie klas IV _ VI samodzielnie przygotowali i poprowadzili Wielki Quiz Czytelników. Prawie 70 pytań dotyczących przeczytanych ( często nocami) lektur zredagowaliśmy i zadaliśmy w quizie.  Do ścisłego finału udało się dostać nielicznym! Emocje były ogromne...Wreszcie wyłoniliśmy zwycięzców: Wiktorowi Wilczyńskiemu, Martynie Kaźmierczak i Lidii Zawistowskiej serdecznie gratulujemy

      Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie " Mój ulubiony bohater z bajki". Śliczne prace namalowali wszyscy, ale  na specjalną uwagę zasługują: Michał Stachelek, Ewa Lis i Julia Chodań z oddziału przedszkolnego oraz Amelia Śliwka,Aleksandra Hunder z klasy II. Z klasy trzeciej ciekawą pracę wykonała Natalia Póławska - Borkowicz.Gratulujemy laureatom tego konkursu!

      Biblioteka szkolna jest miejscem,   w którym możemy zdobywać nowe informacje, pogłębiać swoją wiedzę. W roku Ireny Sendlerowej uczniowie klas piątej i szóstej przygotowali multimedialne prezentacje o tej bohaterce. Obejrzeliśmy pracę naszych kolegów z dużym zainteresowaniem.Zajęcia komputerowe z panią Jolą Książkiewicz były bardzo przydatne!

      Tegoroczne święto czytelników inspirowane było hasłem "RzeczpospoCzyta". Uczniowie klasy siódmej czytali nawet podczas rajdu rowerowego...polską epopeję narodową,czyli "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza!

      Organizatorka Nocy Bibliotek Katarzyna Kozłowska

       

       

     • Jak nie czytam jak czytam!

     • 8 czerwca 2018 roku o godzinie 10 wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam"! Na szkolnym placu zabaw, ciesząc się piękną pogodą czytaliśmy razem. Ten miły akcent przypomniał wszystkim, że czytanie książek może być wielką przyjemnością.

      Organizatorka Katarzyna Kozłowska

     • Bieg Niepodległościowy na Świętą górę

     •   W dniu 04.06.2018 r. Szkoła Podstawowa im. św. Franciszka z Asyżu w Staświnach zorganizowała Bieg Niepodległościowy na Świętą górę w Staświnach. Chętni biegacze z naszej szkoły podjęli się sprawdzenia swoich sportowych możliwości w nowym terenie.               W kategorii chłopców klas IV-VII dwóch uczniów naszej szkoły zajęło II i III miejsce. Byli to: Adrian Popiel z kl. VII zajmując II miejsce i Piotr Stachelek z kl. VI zajmując III miejsce. Zwycięzcom gratuluję!. Organizatorom dziękujemy za przeprowadzenie biegu i sympatyczne przyjęcie. Lody były pyszne. Dziękujemy.  

                                                                                                                           Opiekunowie: Ewelina Ziętek i Urszula Chodań 

     • Rozśpiewana dolina Staświnki

     • Z okazji pikniku rodzinnego i święta szkoły w Staświnach zostaliśmy zaproszeni do udziału w Konkursie Piosenki Przyrodniczej w rozśpiewanej dolince Śtaświnki. Uczniowie klasy drugiej - Martynka Misztuk, Szymon Słabiński i Aleksandra Hunder zdobyli pierwszą nagrodę w tym konkursie (w kategorii klas I-III), Natalia Raćkos zajęła II miejsce wśród śpiewaków z klas IV - VII, a Igor Augustyniak został wyróżniony przez jury za swój występ.Za miłą atmosferę, pyszne zapiekanki dla występujących oraz nagrody i dyplomy - serdecznie dziękujemy Gospodarzom.

      Katarzyna Kozłowska,opiekunka grupy z Rydzewa

       

     • #Polska. Lubisz to!

     • Konkurs recytatorski poezji patriotycznej, etap szkolny, odbył się 20 kwietnia w Sali Zabaw. Dziewięcioro uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych przedstawiło nam piękne wiersze o naszej ojczyźnie.Zwyciężył Krzysio Białach w kategorii klas I-III oraz Paulina Makuszewska .w kategorii klas IV-VII.Wszystkim laureatom gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe chwile z poezją.

      Katarzyna Kozłowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Rydzewie
   • 874211093
   • ul. Mazurska 94, Rydzewo, 11-513 Miłki, sprydzewo@gminamilki.pl Poland
   • SZKOŁA ZWRACA SIĘ Z PROŚBĄ O WSPARCIE FINANSOWE NA DOŻYWIANIE DLA DZIECI. OSOBY, INSTYTUCJE , CHĘTNE DO UDZIELENIA WSPARCIA DLA POTRZEBUJĄCYCH UCZNIÓW PROSZONE SĄ O WPŁATY NA RACHUNEK: 94 9364 0000 2005 2104 5418 0001 Z DOPISKIEM „NA DOŻYWIANIE”
   • https://www.e-bip.org.pl/sprydzewo/
  • Logowanie